Как ще се представи България на Олимпиадата в Рио?

Лукойл Академик удари Бенфика като гост

Българският шампион излезе начело в група "Р" след трета победа за Купата на ФИБА Европа

12 януари 2017 00:16

Фотограф: Десислава Комарова

Баскетболистите на Лукойл Академик записаха трета победа в група “Р” на турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион спечели при визитата си на Бенфика Лисабон със 76-67 (23-22, 15-12, 22-18, 16-15), нанасяйки четвърто поредно поражение на португалския тим. След равностойна първа част, Лукойл водеше с 4 точки на полувремето. Българският тим продължи да контролира събитията и не даде шанс на домакините, като в крайна сметка спечели с 9 точки разлика.

Най-резултатният играч в мача бе Стивън Зак с 20 точки, като той овладя и 15 борби.
Христо Захариев добави 16 точки, а с 13 точки и 11 асистенции се отличи Дани Гибсън. За домакините най-резултатен бе Карлос Мораиш със 17 точки, а 16 отбеляза Деймиън Холис. Марко Лонкович пък завърши с 12. След успеха си Лукойл излезе на върха в класирането на групата с равни точки с Енисей. И двата тима имат по 3 победи и 1 загуба. Следващият мач на българския тим е гостуване на Донар Грьонинген в Холандия.

Реал - Атлетико 6-4 (след дузпи)
Интервю

Гара Дембеле: Левски се отнесе некоректно с мен, никога няма да се върна на "Герена"