Какво е бъдещето на Левски без Спас Русев?

Тиаго Силва изпрати ПСЖ на 1/2-финал за Купата на лигата

Бордо срази Гингам с 3-2 и се присъедини към Нанси и Монако

12 януари 2017 00:06

Носителят на трофея от миналия сезон ПСЖ е последният 1/2-финалист за Купата на лигата във Франция през настоящата кампания. Парижани елиминираха Метц след домакинска победа с 2-0 на „Парк де Пренс”. Бразилският централен защитник Тиаго Силва (27, 72) се превърна в герой за водения от Унай Емери тим, след като вкара с глава и двата гола в мача, възползвайки се от центрирания на аржентинеца Анхел ди Мария. Другите три тима 1/2-финалисти в надпреварата са Нанси, Монако и Бордо.

Именно жирондинците изиграха най-интересния 1/4-финал в надпреварата, след като надвиха Гингам с 3-2 у дома.
Гостите поведоха с първия си точен удар към вратата чрез Слоан Прива (12) след центриране от корнер на Тибо Жирес. Бордо отговори почти веднага и изравниха с попадение на Франсоа Камано (16). До почивката домакините направиха и пълен обрат с гол на Гаетан Лаборд (36) след центриране от пряк свободен удар на Максим Пундже. През втората част Лаборд (65) се разписа за 3-1, а в самия край Никола Бенезе (88) оформи само крайния резултат.

Лудогорец - Базел 0-0