Какво е бъдещето на Левски без Спас Русев?

Ювентус се измъчи с Аталанта за Купата

Шампионите надделяха с 3-2 у дома; Фиорентина преодоля Киево с кански мъки за 1-0

11 януари 2017 23:51

Ювентус победи у дома Аталанта с 3-2 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, където ще срещне победителя от 1/8-финалния сблъсък между Милан или Торино. Масимилиано Алегри даде шанс на изява за по-голяма част от резервите на бианконерите, но въпреки това те доминираха от самото начало. Аржентинският нападател Пауло Дибала (22) даде аванс на домакините след пас на Марио Манджукич. След двамата си размениха ролите и хърватинът Манджукич (34) удвои преднината на Старата госпожа.

След почивката Абдулай Конко (72) намали на 2-1 и върна интригата след подаване на Андреа Петаня. Миралем Пянич (75-дузпа) обаче възстанови аванса на Юве. Въпреки това гостите от Бергамо не се предадоха и Лате Лат (81) бе точен за 3-2 след пас на Конти.
Така домакините трябваше да потреперят малко в заключителните минути за крайната победа, но все пак до изненада не се стигна.

Фиорентина победи трудно у дома Киево с 1-0 и също се класира за 1/4-финалите в надпреварата. Домакините от Флоренция доминираха в мача, но така и не намираха верния път към вратата на летящите магаренца от Верона. В добавеното време на първата част Раданович от гостите бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон, а след почивката в 71-вата минута и Мауро Сарате от домакините получи директен червен картон и двата тима доиграха мача в намалени състави. Победният гол за виолетовите реализира Филипо Бернардески (90+3-дузпа) в добавеното време на срещата.

Лудогорец - Базел 0-0