Ще си тръгне ли Спас Русев от Левски?

Моуриньо върви към първи трофей с Манчестър Юнайтед

Червените дяволи са много близо до финала за Купата на лигата след 2-0 над Хъл Сити в първия 1/2-финал

11 януари 2017 10:39

Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити с 2-0 в първи мач от полуфиналите за Купата на лигата и си осигури комфортен аванс преди реванша. Головете вкараха Хуан Мата и Маруан Фелайни. Уейн Рууни започна като титуляр във втори пореден мач. Капитанът на Манчестър Юнайтед изравни сър Боби Чарлтън по отбелязани попадения с екипа на червените дяволи с гола си за успеха с 4-0 над Рединг за ФА Къп и се надяваше да излезе еднолично начело по този показател. Късметът обаче не беше с него на „Олд Трафорд“. О т групата на домакините за мача липсваше голмайсторът им Златан Ибрахимович, който е болен. Преди почивката червените дяволи имаха тотално надмощие, но така и не успяха да реализират открилите се възможности за гол.

Логичното все пак се случи в 56-ата минута, когато Хуан Мата откри резултата. Испанецът се възползва от асистенция на Хенрих Мхитарян и опъна мрежата зад Якупович – 1-0 за Юнайтед. В 87-ата минута заменилият именно Мата - Маруан Фелайни, се възползва от пас на Дармиан и реши всичко, разписвайки се за крайното 2-0.
Юнайтед записа своята 9-а поредна победа и общо 15-а среща без поражение във всички турнири. Хъл Сити пък е в много трудна позиция – на последно място във Висшата лига, и е в серия от седем загуби далеч от дома. Реваншът е на "Кей Си Стейдиъм" на 26 януари, като при успешен завършек, Жозе Моуриньо ще се бори за първи трофей начело на Манчестър Юнайтед само половин година след като застана начело на отбора.

Манчестър Юнайтед - Хъл Сити 2-0
1-0 Мата 56
2-0 Фелайни 87

Манчестър Юнайтед:
Де Хеа, Валенсия, Джоунс, Смолинг, Дармиан, Ерера, Погба, Мата (79-Фелайни), Рууни (59-Марсиал), Мхитарян (71-Лингаард), Рашфорд

Хъл Сити: Якупович, Робъртсън, Магуайър, Хъдълстоун, Таймън (90-Уиър), Клукас, Мейсън, Мейлър, Хенриксен (19-Ернандес), Снодграс, Диоманде (74-Малоуни)

Йовов: Левски няма трансферна стратегия

Явно Топузаков ще въвежда някакви иновации, щом привлича само защитници, добави Бижутера

Блатер: Корупцията не е във ФИФА, а в конфедерациите

"Аз развих футбола и продължавам да го правя", категоричен е бившият президент на централата