Ще си тръгне ли Спас Русев от Левски?

Челси гази за Купата, Тери се завърна с червен картон

Сините се справиха леко с Питърбро за 4-1; 16-годишен донесе победа на Фулъм над Кардиф

08 януари 2017 19:49

Челси нямаше проблеми да преодолее третия кръг на Купата на Англия. Сините спечелиха с 4-1 срещу третодивизионния Питърбъро на "Стамфорд Бридж", въпреки че Антонио Конте направи девет промени в състава от последния мач на тима. Въпреки разместванията лондончани бяха с доста сериозен тим, воден от Джон Тери. Капитанът започна като титуляр за първи път от октомври, но в 67-ата минута си изкара червен картон. 36-годишният бранител повали Лий Ангол и бе изгонен при резултат 3-0.

На върха на атаката бе Миши Батшуай, който се отчете с попадение малко преди почивката за 2-0. Педро откри резултата в 18-ата минута, а Вилиан направи 3-0 в 52-рата минута. След изгонването на Тери Питърбъро успя да стигне до заслужено попадение, дело на Том Николс в 70-ата минута, но малко по-късно Педро отбеляза втория си гол в мача. Испанецът изигра много силен мач и малко преди края сложи топката на крака на Батшуай в наказателното поле, но ударът на белгиеца бе избит малко пред голлинията.

Челси:
Бегович, Зума, Тери, Кейхил, Иванович, Фабрегас, Чалоба, Лофтус-Чийк, Педро, Вилиан, Батшуай

Питърбро:
Макгий, Смит, Тафадзоли, Бостуик, Хюз, Мадисън, Едуърдс, Форестър, Ангол, Да Силва Лопес, Николс

Фулъм също се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след успех с 2-1 като гост на Кардиф Сити. В герой за тима на Славиша Йоканович се превърна 16-годишният Райън Сесеньон, който вкара победното попадение за своя тим. Домакините започнаха по-добре срещата и в 8-ата минута Антъни Пилкинтън реализира от пряк свободен удар. Шест минути по-късно Стефан Йохансен изравни. В 33-тата минута Фулъм стигна до пълен обрат благодарение на юношата на клуба Сесеньон. През втората част не паднаха повече попадения и котиджърс се поздравиха с победата.

Йовов: Левски няма трансферна стратегия

Явно Топузаков ще въвежда някакви иновации, щом привлича само защитници, добави Бижутера

Вратарят на Локо ГО: Мечтая за повиквателна в националния отбор

Целите ни за пролетта са да играем добър футбол и да печелим мачове, добави Николай Банков