Какво е бъдещето на Левски без Спас Русев?

Рома изтръгна трудна победа от Дженоа

Автогол донесе успеха на вълците с 1-0 над Дженоа; Сасуоло и Торино с постно 0-0

08 януари 2017 18:03

Тимът на Рома се доближи само на точка от Ювентус, след като стартира 2017 година с труден успех. Вълците надвиха с 1-0 Дженоа на "Луиджи Ферарис" в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Автогол на Армандо Ицо в 26-ата минута донесе 13-тата победа на гостите в калчото. Играчите на Лучано Спалети са на второ място в класирането с 41 точки. Шампионът Юве има точка повече, но и два мача по-малко. Грифоните останаха с 23 точки на 12-то място. Рома започна по-добре, а Матия Перин след страхотно спасяване трябваше да напусне още в 9-ата минута поради контузия. Гостите имаха още едно положение, а в 36-ата минута Ицо си отбеляза нелеп автогол.

Бранителят засече центриране отдясно във вратата на Еудженио Ламана. Малко след това Никола Нинкович в 39-ата минута бе близо до изравнително попадение за домакините. През втората част играта бе равностойна, като чисти положения липсваха до последните секунди. Тогава Войчех Шчесни с отлично спасяване спря Лукас Окампос. Така Рома записа девети успех в последните 10 мача срещу Дженоа, който остана с едно равенство в този период.
Двата тима нямат равенство в калчото от 1994 година. След като Рома завърши календарната 2016 година с рекордните в историята си 86 точки, вълците стартираха и новата година с три точки.

Сасуоло и Торино пък започнаха годината с нулево равенство. Двата тима не успяха да си отбележат гол на "Мапей", въпреки че през първата част биковете имаха цели 15 удара към вратата на домакините, но само един попадна в рамката. Итурбе дебютира за Торо през втората част. Това обаче не помогна на виненочервените, които за 13-ти пореден път стартираха календарната година без успех. В този период имат седем поражения и пет равенства.

Днешното пък бе петото равенство за играчите на Синиша Михайлович за сезона, което остави тима на осмо място с 29 точки. Домакините прекъснаха серията си от три поражения, като дебют за тях направи Алберто Акуилани. Сасуоло остана на 16-то място с 18 пункта. Голмайсторът на зелено-черните Доменико Берарди пък се завърна в игра след 133 дни. Талантът не бе играл от 28 август, като се появи на терена в 77-ата минута.

Лудогорец - Базел 0-0